ankara masöz

Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar

0 15

Günümüzde insanların vazgeçilmezi olan kredi kartları, tüm harcamalarımızı kolay ve rahatlıkla yapabildiğimiz bir ödeme aracı haline geldi. Ama keşke birde kart ücreti almayan bankalar olsa demeden edemiyoruz. Ülkemizde kredi kartı kullanımı diğer ülkelere nazaran oldukça yüksek olduğu biliniyor. Bunun sebebi kredi kartları gerek taksit gibi imkanları ile gerekse para puan, bonus gibi imkanları ile kendini cazip hale getiriyor ve ülkemizi taksitli alışverişte üst sıralara taşıyor. Bu duruma bağlı olarak ülkemizde yoğun olan kredi kartı kullanımı ile bankalar inanılmaz oranlarda gelir elde etmektedir.

Kredi Kartı kullanan kullanıcılardan kredi kartı aidatı adı altında alınan bu tutarlar BDDK tarafından da net bir kararla alınamayacağı kararına bağlı olsa da bir çok banka bu kararlara uymamaktadır. Hatta bu konunun yasal olup olmadığı uzun süredir tartışılan bir konu haline gelmiş ve net bir sonuç alınamamıştır. Bu makalemizde kart ücreti almayan bankalar yani kart aidatı olmayan kartlar hangileridir ondan bahsedeceğiz.

Kart Ücreti Almayan Bankalar Hangileri

Tüketicilerde bu kart ücretlerinin alınmaması için bankalara yoğun bir talepte bulunuyorlar ve hatta olumsuz sonuçlanan durumlarda tüketici hakem heyetine başvurarak haklarını aramaya çalışıyorlar. Muhtemeldir ki bu talepler sonucunda bankalar tüketicilere bazı kısıtlamalarla bu ücretin alınmaması imkanını sunuyor. Bankalar kredi kartı aidatının olmadığı bazı kart seçenekleri sunuyor ve bu kartları kullanan kullanıcılar taksitli işlemler, bonus veya para puan kazanamama gibi olumsuz durumlarla da karşılaşabiliyor. Bizde size yardımcı olabilmek adına bazı bankaların yıllık ücret olmayan kartlar listesini aşağıda sıraladık.

Daha fazla mesaj

Maximum Aidatsız Kart

Aidat ödemek istemeyenler için: Maximum Aidatsız Kart güzel bir seçenektir. Ayrıntılar için maximum resmi sitesine bakabilirsiniz. http://www.maximum.com.tr/TR/maximum-kartlar

Bonus Genç Kart

Bonus genç kart alması en kolay kredi kartı sloganıyla hareket ediyor ayrıca kart ücreti de yok. bonus.com.tr adresinden detaylara ulaşabilirsiniz ve Garanti bankası ile deniz bank tan bonus kart başvurusu yapabilirsiniz.

Diğer kart ücreti olmayan kart isimlerini de şu şekilde sıralayalım. Sizde hangi kartı kullanmak isterseniz ve kredi notunuzda yeterliyse başvuru yapıp istediğiniz kart aidatı olmayan kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Bu kartlar; Fix Card, Bonus Flexi, World Eko Kart, Axess Free, ING Pegasus Plus Kart.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası