ankara masöz

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

0 17

Kredi çekme kararı aldınız ve nasıl, nerede kredi başvurusu yapacağınızı bilmiyorsunuz. İşte tam size uygun doğru bir adrestesiniz. Bugünkü makalemizde sizlere nasıl ve hangi tercihlerle kredi çekebileceğinizi anlatacağız. Öncelikle ne tür bir kredi çekeceğinizi belirlemeniz gerekmektedir. İhtiyaç kredisitaşıt kredisi ve konut kredisi türlerinden hangisine ihtiyacınız varsa o seçeneği seçebilirsiniz. Örneğin sıfır bir otomobil alacaksanız taşıt kredisi çekebilirsiniz. Özellikle taşıt kredilerinde bayilerle anlaşmalı bankalar bularak sıfır faizli kredi çekebilmeniz mümkündür. Kredi türünüzü belirlediyseniz kaç liralık bir kredi çekmek istediğinizi de belirlemeniz gerekmektedir. Bu sadece ihtiyaç kredisi için geçerlidir. Çünkü konut ve taşıt kredileri evin veya arabanın değerine göre otomatik olarak belirlenmektedir. Şimdi sizlere nerelerden kredi başvurabileceğinizi açıklayacağım.

Şubeden Kredi Başvurusu

Şubeden banka temsilcileri ile yüzyüze başvuru yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü aklınıza takılan tüm soruları tek tek sorabilir ve ayrıntılı cevaplar alabilirsiniz. Ancak sizlere tavsiyemiz şubeye gitmeden önce hangi bankaya başvuru yapacaksanız internet üzerinden faiz oranlarına ve gerekli belgelerine bakmanızdır. Ayrıca şubeye gitmeden önce hangi bankadan kredi çekeceğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü her bankanın kendine göre kuralları ve faiz oranları mevcuttur. Bankaya kredi başvurusu yaparken sizden bazı belgeler istenmektedir. Bu belgeleri önce götürmeniz yararınıza olacaktır. Bu belgeler ise gelir belgesi (maaş bordrosu), ikamet belgesi ya da adınıza kayıtlı son 3 aya ait elektrik, su, doğalgaz, telefon faturalarınızdan herhangi bir kişinin şubeye giderken sizinle birlikte yanınızda olmasını öneririz.

Daha fazla mesaj

Cepten SMS Kredi Başvurusu

Gelelim en kolay başvuru yöntemine… Cepten bir sms ile bankanın size kredi verip vermeyeceğini öğrenebilmeniz mümkündür. Bankalar genellikle internet sitelerinde kaça göndereceğinizi yazmaktadır. Hangi bankadan kredi alacaksanız onun internet sitesine girip inceleyebilirsiniz. Bankanın sizden istediği sadece T.C. kimlik numaranızdır. Kimlik numaranız ile birlikte sms gönderip başvuru sonucunu yaklaşık 5 dakika gibi kısa bir sürede öğrenebilirsiniz.

İnternet Online Kredi Başvurusu

Kredi çekeceğiniz bankanın resmi sitesinden online kredi başvurusu yapabilirsiniz. Öncelikle hangi bankadan kredi çekeceğinizi belirlemeniz gerekmektedir. En düşük faizli bankayı bulup kredi çekmekte karar kıldıysanız. Bankanın internet sitesine girip ön başvuru formunu doldurup gönderebilirsiniz. Durum sonucuna göre size gelecek onay sonucunda istenilen belgeler ile şubeye gitmeniz istenilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası