ankara masöz

Az Sermaye İle Para Kazanılacak İşler

0 43

Az sermaye ile yapılacak işler konusu şu içinde buluduğumuz zaman diliminde bir çok insan için merak konusu olmuş durumda. Malum herkes zengin olmayabiliyor. Herkesin durumu yok ama geçinmek günümüzün en büyük sorunlarından biri haline gelmiş durumda. Çalışmayan insan ekmek bulamıyor. Ekmek bulamayan geçinemiyor ve eğer bakması gereken bir ailesi ya da herhangi bir birey var ise onları da geçindiremiyor ve topluma mahcup oluyor. Ayrıca açlık ve diğer temel ihtiyaçlarını karşılayamama sorunu da cabası. E girsin bir işe çalışsın dediğinizi duyar gibiyim. Lakin herkes bir iş sahibi olmak için belli niteliklere sahip olma imkanına sahip olmuyor ne yazık ki. İşsizlik oranı her geçen gün artan Dünya’da artık işçi olmak için bile belli bir seviyede olmanız gerekiyor. Sçylediğim yanlış anlaşılmasın işçiliği küçük görmüyorum.

Ekmek parası kazanmak için yapılan her türlü şey insan için şereftir. Ve saygın duyulması gerekir. Bizim de emekçi ve ekmeğinin peşinde insanımıza saygımız sonsuz. Lakin işçiler adına beyin gücünden çok kas gücü kullanıldığı için bu örneği vermek istedim. Uzun lafın kıssası herkes iş yapmanın gerektirdiği nitelikleri karşılamak adına yeterli olmayabilir ve büyük bir iş kurmak için sermaye sahibi değil. Peki bu tip insanlar nasıl kazanç elde etmeli? Onlar için en uygun çıkış yolları nelerdir? En iyisi bir nitelik elde edip kendi işinizi kurmak. Bu işlemin maliyeti konusunda aklınızda soru işareti kalmış olabilir. Kendi işini kurmak elbette sermaye ister. Fakat abzı işleri kurmak için düşük bir miktar sermaye yeterli olurken bazı işleri kurmak için bolca paranız olması gerekmektedir. Peki bu düşük sermyeli işler nelerdir? Sizin için bunlardan 10 tanesini ayrıntılı olarak sıraladık.

Daha fazla mesaj

İşte Süper 10’lu

Sabit geliri olup ek gelir arayışı içinde olan bir çok vatandaşımız da dahil bu yıllarda bir çok kişi az sermaye ile yapılacak işlerle ilgilenmekte ve başarılı olmaktadır. Onlardan on tanesini sizler için şöyle sıraladık. Bunlardan birincisi organizatörlük. Yaz günlerinin gelmesi ile birlikte başlayan düğün,nişan ve herhangi bir eğlence hazırlığı içinde olan insanlar bunları planlayacak ve yerini, parasını, hizmetlerini ayarlayacak bir organizatöre ihtiyaç duyar. Yani pazarlık yeteneğinizi kullanarak rahatlılkla organizatörlük yapabilirsiniz. Iki numarada yer alan işimşz ise bakım ve onarımdır. Insanlar ekonomik durumlara da bakıldığı zaman anlaşılabileceği üzere bozulan aletleri veya bakım günü gelen eşyaları yenisi ile değiştirmek yerine tamir etmek isterler.

Siz de küçük bir eğitim macerasından sonra veya bilginiz var ise bu konularda bakım onarım işine girebilir karınıza kar katabilirsiniz. Üçüncümüz ise profesyonel hizmetler sektörüdür. Masörlük, danışma hizmetleri, büroda çalışma gibi hizmetlere şu zaman dilimi içerisinde yüksek rağbet olduğunu görmekteyiz.Dört numara ise internet işleri ile uğraşmaktır. Internet üzerinden yapabileceğiniz site oluşturma vb. işler de sermaye gerektirmeyen işlerin başında gelir. Ev ve bina temizliği, dekorasyon, budama ve biçme işleri de sermaye gerektirmez. Altı numara bahçıvanlıktır. Bahçıvanlık işleri de sermaye gerektirmez. Yedi numara cateringdir. Yani toplu organizasyonlarda yemek işlerini halledecek birine ihtiyaç duyulur o kişi siz olabilirsiniz. Sekizinci numara oto halı yıkamadır. Kuryelik de sermaye gerektirmez en fazla motor ister. Ve 10 numara ise iç turizm sermaye olmaksızın iş yapabileceğiniz bir alan .

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası